Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Liga halowa seniorów 2019

Newsy

Rozpoczęły się rozgrywki w lidze futsalu w 2019 roku w Pakosławicach. Zawodnicy mają obowiązek posiadać aktualne badania lekarskie lub oświadczenie, ubezpieczenie (organizator nie ubezpiecza turnieju), dokument tożsamości. Drużyny zgłoszone do turnieju: Oldboy Nysa;LZS Podzamcze Nysa; LKS Atom Grądy - Goświnowice; KS Pakosławice; Prusinowice; LKS Goświnowice; Orzeł Reńska Wieś; Oldboy Otmuchów.

Terminy rozgrywek halowa liga seniorów – 2019 r.

13.01.2019 – niedziela 11.45 – 16.00 Zespól Szkól Pakosławice rozegrano.
20.01.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespól Szkól Pakosławice
27.01.2019 – niedziela 11.00 – 16.45 Zespól Szkól Pakosławice
03.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespól Szkól Pakosławice
10.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespól Szkól Pakosławice
17.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespól Szkól Pakosławice

1. W turnieju uczestniczą następujące drużyny: Podzamcze Nysa; Oldboy Nysa; LKS Atom Grądy-Goświnowice; FC Pakosławice; LZS Orzeł Reńska Wieś; LKS Goświnowice; LZS Prusinowice; LZS Sękowice; Oldboy Otmuchów. Dojazd na zawody min 20 min. przed rozpoczęciem,

I kolejka 13.01.2019 – niedziela 11.45 – 16.00 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwa 5 minut

Godz. Lp. Gospodarze Goście

11.50 1 Oldboy Nysa * FC Pakosławice - wynik: 8 - 4
12.40 2 Oldboy Otmuchów * LZS Prusinowice - wynik: 4-6
13.30 3 LKS Goświnowice * FC Pakosławice - wynik: 0-3
14.20 4 Podzamcze Nysa * LZS Sękowice - wynik: 9-5
15.05 5 LKS Atom Grądy-Goświnowice * LZS Orzeł Reńska Wieś - wynik: 4-3

Tabela po pierwszej kolejce stan 13.01.2019 r.

9 LKS Goświnowice 1 0 0-3

II kolejka 20.01.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwa 5 minut

11.00 6 LZS Orzeł Reńska Wieś * LZS Podzamcze Nysa
11.50 7 LZS Sękowice * LKS Atom Grądy-Goświnowice
12.40 8 LZS Prusinowice * Oldboy Nysa
13.30 9 FC Pakosławice * Podzamcze Nysa
14.20 10 LZS Prusinowice * LKS Goświnowice
15.10 11 Oldboy Nysa * Oldboy Otmuchów

III Kolejka -27.01.2019 – niedziela 11.00 – 16.45 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwa 5 minut

15.55 18 Podzamcze Nysa * LZS Prusinowice

IV kolejka - 03.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwa 5 minut

11.00 19 LKS Goświnowice * LZS Sękowice
11.50 20 FC Pakosławice * LZS Orzeł Reńska Wieś
12.40 21 LZS Prusinowice * LKS Atom Grądy-Goświnowice
13.30 22 Oldboy Otmuchów * LKS Goświnowice
14.20 23 Oldboy Nysa * Podzamcze Nysa
15.10 24 Orzeł Reńska Wieś * Oldboy Otmuchów

V kolejka - 10.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwą 5 minut

11.00 25 LZS Sękowice * FC Pakosławice
11.50 26 LKS Goświnowice * Orzeł Reńska Wieś
12.40 27 Podzamcze Nysa * Oldboy Otmuchów
13.30 28 LKS Atom Grądy-Goświnowice * Oldboy Nysa
14.20 29 LZS Orzeł Reńska Wieś * LZS Prusinowice
15.10 30 Oldboy Otmuchów * LKS Atom Grądy-Goświnowice

VI kolejka - 17.02.2019 – niedziela 11.00 – 16.00 Zespół Szkół Pakosławice czas gry 2 x 20 minut przerwa 5 minut

11.00 31 LZS Sękowice * Oldboy Otmuchów
11.50 32 LZS Prusinowice * FC Pakosławice
12.40 33 LZS Sękowice * Oldboy Nysa
13.30 34 LKS Atom Grądy-Goświnowice * LKS Goświnowice
14.20 35 Oldboy Nysa * Orzeł Reńska Wieś
15.10 36 LKS Goświnowice * Podzamcze Nysa.

REGULAMIN ROZGRYWEK HALOWEJ LIGI W PIŁCE NOŻNEJ „PAKOSŁAWICE 2019”

& 1.
Rozgrywki Halowej Ligi w Piłce Nożnej Pakosławice 2019 prowadzone są przez Opolski Związku Piłki Nożnej Wydział Futsalu OZPN .
& 2.
Celem rozgrywek jest wyłonienie najlepszych zespołów ligi halowej, podniesienie poziomu wyszkolenia przed rewanżową rundą sezonu piłkarskiego 2018/2019 r.
W rozgrywkach mogą brać:
a) Kluby sportowe będące członkami OZPN.
b) Inne osoby/ stowarzyszenia prowadzące działalność w sporcie piłki nożnej.
& 4.
Rozgrywki prowadzone są na podstawie niniejszego regulaminu w terminach ustalonych przez Organizatora Turnieju w oparciu o przepisy gry w piłkę nożną z uwzględnieniem regulaminu rozgrywek w hali.
& 5.
Uczestnikiem zawodów mogą być zawodnicy zgłoszeni klubie sportowym lub osoby których drużyna została zgłoszona do turnieju, które w dniu meczu posiadają kartę zawodnika w klubie piłkarskim zgłoszonym do turnieju, lub dokument tożsamości dla drużyn których zawodnicy nie są zgłoszeni w klubie, aktualną kartę zdrowia, lub listę zbiorczą potwierdzoną przez lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w turnieju, lub złoży oświadczenie u organizatora, że jest zdrowy i może uczestniczyć w turnieju, oraz jest ubezpieczony na czas trwania turnieju. Organizator na wniosek uczestników zezwala na udział w klubach piłkarskich zawodników nie posiadających karty zawodniczej w klubie zgłoszonym do rozgrywek potwierdzonych na listę do udziału w turnieju przez organizatora. Zawodnicy którzy mają inną przynależność klubową, a są uprawnieni na bieżący sezon winni posiadać zgodę z klubu macierzystego i dokument tożsamości. Zawodnik ma obowiązek posiadać ubezpieczenie na czas turnieju i aktualne badania lekarskie jednocześnie składa oświadczenie, że jest ubezpieczony i zdrowy i może uczestniczyć w turnieju. Oświadczenia oprócz zawodnika podpisuje kierownik drużyny przed każdymi zawodami. Jeżeli zawodnicy testowani występują w różnych klubach lub nie są należy sporządzić oddzielne listy dla każdego klubu. Zawodnik który ukończył 15 lat i bierze udział w turnieju musi posiadać pisemne zaświadczenie lekarza sportowego o braku przeciwwskazań do udziału w turnieju.
& 6.
Klub sportowy będący członkiem OZPN przed 1 meczem w turnieju przedkłada Organizatorowi Turnieju listę uprawnień wygenerowanej w systemie extranet, lub sporządza listę zawodników zgłoszonych do turnieju (według porządku alfabetycznego) która zawiera: nazwisko i imię, numer pesel zawodnika (nr extranet), datę urodzenia. Wiarygodność danych potwierdza Prezes klubu. Zawodnicy wpisani do protokołu zawodów musza posiadać aktualne badania lekarskie, potwierdzone na karcie zdrowia zawodnika, lub jak w par.5. Dokumentację meczową kierownicy drużyn muszą posiadać przez cały czas turnieju. Drużyna na zawody ma obowiązek posiadać dwa komplety koszulek lub jeden komplet koszulek i komplet kamizelek i jeżeli jest gospodarzem piłkę do gry na hali oraz również jednego porządkowego na czas rozgrywania zawodów. Każdy zawodnik uczestniczący w turnieju na żądanie sędziego, kierownika drużyny przeciwnej lub organizatora ma obowiązek okazać swój dokument tożsamości. Jeżeli drużyna nie może dojechać na zawody z różnych względów ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić organizatora. W takim przypadku drużyna przegrywa zawody 3- 0vo.
& 7.
Kierownicy drużyn które nie są członkami OZPN przed pierwszym meczem w turnieju przedkładają Organizatorowi Turnieju listę zawodników zgłoszonych do turnieju która zawiera: nazwisko i imię, datę urodzenia, czytelny podpis. Obowiązuje jedna lista na cały turniej bez zmian. Lista ta pełnić będzie ważność oświadczenia że zawodnik jest zdrowy, ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków i może uczestniczyć w rozgrywkach halowej piłki nożnej. Treść oświadczenia wyartykułowana zostanie w tytule listy. Zgodność danych zawodnika potwierdza własnoręcznym czytelnym podpisem kierownik drużyny zgłoszonej do turnieju. W zawodach uczestniczy na boisku 5 zawodników 4 +1, każda drużyna klubowa może zgłosić do udziału w turnieju dowolną ilość zawodników wg wymagań jak w par.5. natomiast pozostałe drużyny maksymalnie 20 zawodników których listę przedkładają przed pierwszym meczem.
& 8.
Sędziów do prowadzenia zawodów wyznacza Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Opłata za sędziowanie 150 zł brutto z kosztami sędziowania, przejazdu dla dwóch sędziów za 1 dzień turnieju (jedna delegacja 70 zł brutto plus 5 zł brutto koszty obsługi).
& 9
Zawody rozgrywane są systemem każdy z każdym. Gry mistrzowskie punktuje się następująco:
a) -za zwycięstwo drużyna otrzymuje - 3 punkty
b) -za mecz nierozstrzygnięty (tj. remis) - 1 punkt
c) -za przegrany mecz - 0 punktów.
& 10.
W turnieju kolejność zespołów w tabeli ustala się wg ilości zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decydują:
1) Przy dwóch zespołach:
a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach miedzy tymi drużynami;
b) przy równej ilości punktów, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego turnieju.
c) przy dalszej równości, większa ilość bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach całego turnieju.
Przy więcej niż dwóch drużynach przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań .

& 11.
Protesty i odwołania dotyczące organizacji i przebiegu turnieju mogą być wnoszone przez kierownika drużyny do Kierownika Turnieju, wpisane do sprawozdania z meczu. Decyzje podjęte przez Kierownika Turnieju są ostateczne i nie podlegają żadnemu odwołaniu.
& 12.
Kluby i drużyny uczestniczące w rozgrywkach, zobowiązane są wnieść opłatę za uczestnictwo w turnieju. Wysokość opłaty wynosi 300 zł brutto. Termin wpłaty i numer konta zostanie podana w nocie obciążeniowej OZPN, skierowana do każdego uczestnika turnieju. Jeżeli podczas trwania turnieju zostanie wyrządzona szkoda zniszczenia w obiekcie w którym rozgrywano zawody wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju w danej grupie solidarnie pokrywają koszty jej naprawienia.
& 13.
Czas trwania meczu 2 x 20 minut z przerwą 5 minut.
& 14.
Jeżeli w pierwszej rundzie turnieju drużyna wcześniej zgłoszona do turnieju zrezygnuje z udziału w turnieju organizator ma prawo w jej miejsce dołączyć inną drużynę która w pierwszej kolejności zgłosi akces udziału.
& 15.
Jeżeli wystąpią okoliczności w których drużyna nie dojedzie na turniej kierownik turnieju ma prawo do zmiany kolejności rozgrywania zawodów. Decyzja kierownika turnieju jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
& 16.
Drużyna która wygra turniej otrzymuje puchar oraz pierwsze 3 drużyny dyplomy.
& 17.
Organizator turnieju nie ponosi odpowiedzialności za wypadki zaistniałe przed zawodami, w czasie ich trwania, i po zawodach. Kluby i drużyny powinny ubezpieczyć swoich zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków i w czasie turnieju posiadać apteczkę pierwszej pomocy.
& 18.
Prawo interpretacji niniejszego regulaminu oraz rozstrzygnięcia wszystkich spraw nie ujętych w regulaminie przysługuje Kierownikowi Turnieju. Regulamin wchodzi w życie z dniem zatwierdzenia.
& 15.
Niniejszy regulamin wcześniej konsultowany i zaakceptowany przez kierowników drużyn uczestniczących w turnieju na spotkaniu dnia 09.01.2019 r do stosowania na turnieju halowym Pakosławice 2019.

PRZEPISY GRY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ OBOWIĄZUJĄCE W HALOWEJ LIDZE SENIORÓW NYSA 2019 R.

Zawody rozgrywane będą zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, z następującymi uzupełnieniami :
I. POLE GRY.
1. Boisko o wymiarach do gry w piłkę ręczną.
2. Pole karne jest zarazem polem bramkowym ( linia ciągła 6 metra ).
3. Bramki o rozmiarach 2 x 5 m.
4. Punkt rzutu karnego to linia 7 metra.
II. PIŁKA.
1. Zawody rozgrywane będą specjalnymi piłkami do gry na hali.
III. ILOŚĆ ZAWODNIKÓW.
1. Drużyna składa się z 5 zawodników, w tym bramkarza.
2. Zawody nie będą rozgrywane, jeżeli drużyna będzie miała na placu gry 2 zawodników, ( np. w przypadku wykluczeń z gry ). Tylko gdy otrzymają czerwone kartki.
3. Zmiany dokonywane są spośród 20 za wodników w sposób lotny (nie dotyczy bramkarza
4. Zmiany dokonywane są w strefie zmian wg. zasady - najpierw boisko opuszcza zawodnik grający, a następnie wchodzi rezerwowy.
IV. UBIÓR ZAWODNIKÓW.
1. Obowiązuje obuwie dostosowane do gry na hali sportowej.
2. Drużyna powinna posiadać dwa komplety strojów o różnych kolorach koszulek.
3. Każdy zawodnik musi przez cały turniej posiadać ten sam numer na koszulce.
V. SĘDZIA.
1. Zawody będzie prowadziło dwóch sędziów po jednym na każdej połowie boiska.
VI. CZAS TRWANIA ZAWODÓW.
1. Zawody trwają 2 x 20 minut z przerwą 5 minut.
VII. ROZPOCZĘCIE I WZNOWIENIE GRY.
1. Zawodnicy drużyny nie wykonującej rozpoczęcia gry znajdują się w odległości co najmniej 5 metrów od piłki.
2. Jeżeli zawodnik nie wprowadzi piłki do gry w ciągu 6 sekund od chwili wejścia w posiadanie piłki lub ociąganiu się z wykonaniem wznowienia, to sędzia nakaże to wznowienie wykonać drużynie przeciwnej.
VIII. PIŁKA W GRZE I POZA GRĄ.
1. Gdy piłka dotknie sufitu hali nad polem gry, sędzia przerwie grę i nakaże wykonanie rzutu wolnego pośredniego przez zawodnika drużyny przeciwnej, z miejsca pod punktem dotknięcia sufitu przez piłkę.
2. Gdy piłka dotknie sufitu nad polem karnym, rzut wolny pośredni zostanie wykonany :
- przez drużynę broniącą z dowolnego miejsca pola karnego,
- przez drużynę atakującą z linii pola karnego.
IX. JAK ZDOBYWA SIĘ BRAMKĘ.
1. Nie może być uznana bramka bezpośrednio z rzutu od bramki i po wznowieniu gry po opuszczeniu piłki poza linię boczną boiska, oraz gdy rozpoczynana jest gra ze środka boiska. Zdobycie bramki nie powoduje wprowadzenia zawodnika ukaranego do gry.
X. ZASADY UDZIELANIA KAR INDYWIDUALNYCH.
1. Przez cały czas trwania turnieju, obowiązują kary indywidualne zawodników – 2 i 5 minut.
2. Gdy zawodnik otrzyma czerwoną kartkę, odbywa karę dyskwalifikacji jednego meczu oprócz meczu w którym karę otrzymał. Jeżeli zawodnik lub trener otrzyma czerwoną kartkę za brutalne przewinienie lub naruszenie nietykalności cielesnej lub niewłaściwe zachowanie do innych zawodników, organizatorów, sędziów kierownik turnieju może nałożyć karę wyższą do wykluczenia z turnieju. Jeśli 2 lub 5 minutowa kara nie zostanie zrealizowana w meczu bieżącym, wówczas pozostały czas kary danego zawodnika przechodzi na mecz następny. Na ławce rezerwowej mogą przebywać tylko osoby funkcyjne w drużynie tj. trener, kierownik drużyny, lekarz lub masażysta, jeżeli ich zachowanie w stosunku do zawodników, sędziów, organizatorów turnieju będzie negatywne kierownik drużyny może podjąć decyzję o całkowitym wykluczeniu ich z turnieju.
XI. GRA NIEDOZWOLONA.
1. Zabronione jest wejście wślizgiem. Za każdy atak wślizgiem, drużyna zostanie ukarana rzutem wolnym bezpośrednim lub rzutem karnym.
XII. RZUTY WOLNE.
1. Zawodnik drużyny, przeciwko której wykonywany jest rzut wolny musi znajdować się od piłki w odległości co najmniej 3 metry.
XIII. RZUT KARNY.
1. Rzut karny jest wykonywany z linii 7 metra na wprost bramki.
2. Podczas wykonywania rzutu karnego wszyscy zawodnicy oprócz bramkarza i wykonawcy rzutu karnego, winni znajdować się za linią piłki i w odległości od niej co najmniej 5 metrów.
XIV. WRZUT.
1. Po opuszczeniu piłki poza linię boczną boiska, wrzut wykonywany jest nogą z tej linii w miejscu gdzie piłka opuściła boisko. Zawodnik nie może zdobyć bramki bezpośrednio po wznowieniu gry, gdy piłka opuści linię boczną.
2. Zawodnik przeciwnej drużyny znajduje się od piłki w odległości co najmniej 3 metrów.
XV. RZUT OD BRAMKI.
1. Rzut od bramki wykonuje tylko i wyłącznie bramkarz, wprowadzając piłkę do gry ręką tak, aby ta dotknęła boiska przed linią środkową, tylko wtedy gdy piłka opuści boisko.
2. Piłka jest w grze, gdy opuści pole karne.
3. Gdy bramkarz rzuci piłkę poza linię środkową boiska, sędzia przerwie grę i podyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z miejsca, gdzie piłka dotknęła boiska.
XVI. RZUT Z ROGU.
1. Rzut z rogu wykonywany jest z punktu złączenia linii bocznej z linią bramkową.
2. Zawodnik drużyny broniącej musi znajdować się od piłki co najmniej 3 metry.
W sprawach organizacyjnych i sportowych nie objętych niniejszym regulaminem decydować będzie kierownik turnieju.